Kvaky, kvak, jde sem čáp!

16. 4. 2018

 

Opravdu žáby kvákají nebo vydávají i jiné zvuky? Znáte naši modrou žábu? Které nohy vyrostou malým žabkám jako první? A mají žáby taky někdy ocas? Kdo je tedy obojživelník ocasatý? Mají mloci všechny skvrny stejné? A jak se pozná slečna čolková od nápadníka čolka?

Povídání o skokanech a ropuchách, rosničkách a kuňkách, ale také méně známých obojživelnících ocasatých, kteří se skrývají v našich listnatých a smíšených lesích a na jaře spěchají na námluvy do přilehlých tůněk a potůčků.

Součástí programu jsou ukázky hlasových projevů našich žab, ale také živé žáby!

Každé dítko si vyrobí své světýlko bludičky z mokřin.

Jsme držiteli OSVĚDČENÍ
Mrkvička

Jsme držitelé certifikátu MISP
web MISA Czecho

Jsme zapojeni do projektu  Venskovské školy Regionu HANÁ společně MAP II
Venskovské školy Regionu Haná společně MAP II

Jsme zapojeni do projektu
AP Šablony II
msmt eu